"Kardeşliği ifa etme zamanı"
ifa derneği, hafız, hafızlık sponsorluğu, bağış yap, endonezya
rahle, bagis, ifa derneği, endonezya,hafız,afrika,

Rahle

Endonezya'da ilim tahsilinde bulunan talebelerin; üzerinde Kuran-ı Kerim’i hıfz edebilecekleri ve ders yapabilecekleri rahleye ihtiyaçları vardır. “Rahle’den Rıhle’ye” gidilen bu merhalede talebelerin bu ihtiyacını karşılayarak onların gıyabi dualarına nail olabilirsiniz.

25 ₺ Bağış Yap

Kuran-ı Kerim tek bir harfi dahi değişmeden muhafaza edilerek günümüze kadar geldi. Bizlerin vazifesi de Kur’an-ı Kerim’i aynı şekilde muhafaza edip yarınlara taşıyacak nesilleri yetiştirmektir.

Ashabı Kiram Efendilerimiz, Peygamber Efendimiz’den öğrendiği usulü ve üslubu en iyi şekilde tatbik etmek; insanlara anlatmak ve yaşatmak için dünyanın her yerine rıhleye çıktılar.

Rıhle, lügatte: “yürüyüp gitmek, bir yerden bir yere göçmek, yolculuk yapmak” manalarına gelir. İstilahta ise ilim tahsil etmek, öğretmek için yapılan yolculuklara “Rıhle-i İlmiyye” denir. Bu “Rıhle zaman içeresinde  “Rahle-i Tedrisât’a” döndürüldü ve ilim merkezleri kuruldu.

Milyonlarca Müslümanın bulunduğu Endonezya’dan Bangladeş’e, Filipinler’den Kamboçya’ya kadar buralarda faaliyet gösteren kardeş derneklerimiz;  yaradılış gayesini bilen, her mekânda buna göre davranan, kısa vadede kendisini ve ailesini uzun vadede Müslümanlığa ve insanlığa faydalı olabilecek, Kuran-ı Kerim'i sadrında tutan, Ehl-i Sünnet İtikadı yolcusu mümtaz şahsiyetler yetiştiriyor. Bu minvalde ilim tahsilinde bulunacak yeni talebelerin; üzerinde Kuran-ı Kerim’i hıfs edebilecekleri ve ders yapabilecekleri rahleye ihtiyaçları var.

“Rahle’den Rıhle’ye” giden bu merhalede bu coğrafyalarda bir talebenin rahlesini karşılayarak onların gıyabi dualarına nail olabilirsiniz.

İstediğiniz bağışı sepete ekleyip, hepsini tek seferde ödeyebilirsiniz.

Bağış Özeti

Sepetinizde bağış bulunmamaktadır.

Ödenecek Tutar

0 ₺

Bağışlar Toplamı (KDV Dahil)

0 ₺

Adet

0

İletişim Bilgileri

Bağışınızı güvenli bir şekilde bankanın arayüzü üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.